Hakkımızda

2003 yılından bu yana plastik, ambalaj ve kimya sektörlerine hammadde, yardımcı maddeler ve makine tedarik eden Plaspak Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2014 yılında Borsa İstanbul Gelişen İşletmeler Piyasası’nda (GİP) işlem görmeye başlamasının ardından üretim faaliyetlerini de hayata geçirmiştir.

Mühendislik plastikleri, plastik kompound ve masterbatch alanındaki ilk iki hat üretime 2015 yılında firmanın Gebze’de bulunan tesislerinde  başlanmıştır. Önümüzdeki yıl içinde toplam üretim kapasitesini 2 kat daha artırmayı hedefleyen Plaspak Kimya aynı zamanda kurumsallaşma faaliyetlerine de önemli bir yatırım yapmaktadır.

Plaspak Kimya, geniş bir tedarik zinciri üzerinden Amerika’dan Japonya’ya uzanan bir coğrafyada 25’den fazla petrokimya üreticisi firmayla işbirliği içindedir. Transit ticaret faaliyetlerini İsviçre’de faaliyete geçen Plaschem Trading SA üzerinden yürütmeye başlayan Plaspak Kimya, uluslararası ticari faaliyetlerine büyütmek ve müşterilerine yeni fırsatlar ve alternatifler sunmak için çalışmaktadır.

Şirket, üretim ve hammadde tedariği yanı sıra yurtiçi ve yurtdışında müşterilerine alternatif finansman seçenekleri ve lojistik hizmetleri de sunmaktadır.

İnsana yatırımın, üretime yapılan yatırımın temeli olduğu inancıyla kaliteli, dürüst ve işinde uzman bir ekiple çalışmayı sürdüren Plaspak Kimya, büyürken yüksek katma değer yaratmayı bir firma ilkesi olarak ortaya koyuyor.

İki sene vadeli 20 milyon liralık bir bono/tahvil ihracatı yapmaya hazırlananan Plaspak Kimya’nın nihai hedefi üretim yatırımları ve dış ticaret faaliyetleriyle birlikte şirketin hedefi ilk 500 arasında sağlam bir yer edinmek.