Kilometre Taşları

2003-2009: Kurulduğu ilk yıllarda plastik ambalaj sanayi için BOPP (bi-oriented polipropilen) film ithalatı yapan Plaspak Kimya, ilerleyen dönemde faaliyet alanlarını plastik hammadde ve çeşitli kimyasal hammaddelerin ticareti üzerine yoğunlaştırmıştır.

2010-2013: Plaspak Kimya, faaliyet konusuna ihracat ve transit ticareti ekleyerek büyüme trendini devam ettirmeyi başarmış aynı zamanda alternatif pazarlarda büyüme şansı yakalamıştır. 2014: Hızlı bir büyüme trendi yakalayan Plaspak Kimya, büyümesini desteklemek amacıyla paylarını halka arz ederek şirkete 6.000.000- TL üzerinde sermaye girişi gerçekleştirmiştir. 2014: Uluslararası ticari faaliyetlerini büyütmek ve müşterilerine yeni fırsatlar ve alternatifler sunmak için yurtdışı yapılanmaya önem verilmiş ve iştirak olarak İsviçre’nin Cenevre kentinde Plaschem Trading SA kurulmuştur. 2014: Ticari faaliyetlerine, üretim faaliyetlerini eklemeyi hedefleyen Plaspak Kimya, 2014 sonunda ilk üretim hattını devreye almıştır. Kompound ekstrüzyon hattında, cam elyaf katkılı plastikler ve masterbatch üretilmeye başlanmıştır. Kurulu kapasitesi 500-1000kg/saattir. Üretilen kompound ürünler, başta inşaat olmak üzere, otomotiv, beyaz eşya ve elektrik-elektronik sanayilerinde kullanılmaktadır.

2015: Üretim faaliyetlerinin genişletilmesi amacıyla ikinci hattımız devreye alınmıştır. Plastik Kompound ve masterbatch üretilmesi için 1000-1500Kg/Saat kapasiteli ikinci hat için anlaşma imzalanmıştır. Ambalaj sanayi için PE masterbatch üretimi yapılması ve yerli pazar yanı sıra ihracat pazarlarında sunulması planlanmaktadır.